Novoročné predsavzatia

Photo by Cathryn Lavery on Unsplash

 

Kedže Nový rok je priam magickým obdobím pre zadávanie si nových predsavzatí, verím, že ste si už stihli stanoviť aj nejaké tie ciele, ktoré chcete dosiahnuť v tomto roku.

Na začiatku roka máme všetci veľmi veľké oči, plné očakávaní, ale predtým, než si začnete dávať ciele pre rok 2020, uistite sa, že sú naozaj REÁLNE. Na začiatku roka sa každý cíti ako SUPER HEROE, ktorý vie lietať, ale verte mi, nie je to tak.

Keďže som si zadávaním novoročných predsavzatí prešla už niekoľkokrát, chcela by som sa s Vami podeliť, ako si ich nastaviť trošku múdrejšie. 🙂 

Na začiatku by som Vám chcela povedať, aby ste sa hneď nepremotivovali. Namiesto troch nových etúd, ktoré ste si predsavzali nacvičiť každý týždeň, skúste možno jednu, alebo dve. Kto stíha nacvičiť tri a viac bez problémov, tak mu práve tlieskam a gratulujem 🙂 Týmto chcem ale povedať, že menej je niekedy viac. Skôr Vás poteší predstava, že ste nacvičili jednu etudu naozaj veľmi dobre, ako to, že ste nestihli nacvičiť tie Vaše tri vysnívané etudy.

Rovnako verím, že začiatkom roka prichádza nejaká tá nová energia, často ani neviete odkiaľ sa berie. Ale verte mi, ak sa šialene vrhnete do cvičenia s tým, že každý deň budete hrať sedem hodín, po týždni skončíte úplne vyfľasnutí pred Netflixom s Redbullom v ruke. Preto si stanovte radšej cvičiť len toľko, koľko naozaj viete, že môžete a budete schopní cvičiť. Tak budete mať energiu aj na iné veci a myslím, že sa budete rovnako cítiť dobre.

Poslednou vecou, ktorú by som Vám chcela povedať v tomto článku je: Skúšajte nové veci, koníčky, ktoré sa netýkajú priamo hudby. Často sa tak sústredime len na hudbu, že nám unikajú aj iné oblasti nášho života. Začnite tancovať, športovať, učiť sa nové jazyky alebo začnite čítať nejaké zaujímavé knihy. Keď som sa začala venovať aj iným veciam v mojom živote, po čase som si uvedomila, že ma to pozitívne ovplyvnilo a posunulo v oblasti hudby. 

Úplne na záver by som Vám chcela povedať, aby ste boli na seba milší. Nie len na iných ľudí, ale aj na seba. Ak sa Vám dnes nedarí, zajtra je nový deň, aby ste to mohli skúsiť znova a s lepšou náladou. A hlavne, hudba je tu nato, aby nám vytvárala úsmev na tvári, preto ju nezabudnite robiť s radosťou.

 

lucia_vercimakov

Ahojte, vítam Vás na mojom Blogu - Svet podľa Lucy. Veľmi ma teší, že ste sem zavítali a dúfam, že sa tu na chvíľu zdržíte.

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.