Ahojte, vítam Vás na mojom Blogu – Svet hudby podľa Lucy. Veľmi ma teší, že ste sem zavítali a dúfam, že sa tu na chvíľu zdržíte. 

V krátkosti sa Vám predstavím. Volám sa Lucia, mám 26 rokov, vyštudovala som hudbu, konkrétne priečnu flautu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.
Počas svojho štúdia som mala možnosť zúčastniť sa na rôznych workshopoch, hudobných seminároch, flautových masterclassoch, ktoré ma neuveriteľne obohatili a posunuli moje vedomosti a zručnosti na vyššiu úroveň. V neposlednom rade ma veľmi obohatilo štúdium na vysokej škole vo Francúzsku.

Tento blog som vytvorila s úmyslom inšpirovať mladých hudobníkov a študentov, ktorí sa venujú hudbe. Ukázať Vám rady, tipy ako zefektívniť Vaše štúdium, či už na hudobnom nástroji, vo speve alebo v teoretických hudobných predmetoch. 

Taktiež, keďže nejeden z Vás má len ambíciu stať sa profesionálnym hudobníkom, rada by som Vám ponúkla know – how ako sa stať lepším pedagógom vo Vašom odbore, ako pracovať s deťmi, ako ich pochopiť a motivovať. 

Byť umelcom, je taktiež veľmi citová záležitosť. Pri svojom povolaní používame nielen rozum, ale hlavne srdce. Každý umelec a pedagóg by mal poznať svoju osobnosť, poznať samého seba, vedieť čo je pre Vás prospešné a čo Vám zase ubližuje. Preto si myslím, že články s nahliadnutím do psychológie sa Vám veľmi zídu. 

Ak tu zavíta rodič svojho talentovaného dieťaťa, budem veľmi rada. Motivácia a podpora zo strany rodičov je veľmi dôležitá. Pomáha žiakovi napredovať vo svojom odbore a získava v ňom väčšiu sebaistotu.  

Príjemné čítanie!

Vaša Lucy! 🙂